Nový článek v magazínu Patriot


HORSKÝ HOTEL EXCELSIOR ROZŠIŘUJE SVÉ SLUŽBY

Autor článku: Jaroslav Baďura

Areál hotelu a luxusních chatek v nádherném prostředí Horní Lomné nabízí jako první v zemi kromě pivních a vinných lázní i lázně vodíkové.

„Hotel se nazýval před rekonstrukcí a před koupí soukromým vlastníkem Rekreační středisko dolu Doubrava,“ říká ředitel Horského hotelu Excelsior Mgr. Petr Masopust.

Poté, co Rekreační středisko dolu Doubrava koupil soukromý vlastník, ho zrekonstruoval a přejmenoval na Hotel Excelsior.

„Následně se název hotelu doplnil o slovo „horský“ a od roku 2012 se hotel oficiálně jmenuje Horský hotel Excelsior,“ vysvětluje Petr Masopust.


Pokračujete v tradici beskydských míst, kam si lidé z měst přijížděli odpočinout? Co všechno váš horský hotel nabízí?
V první řadě prvotřídní čistý vzduch. Ale to samozřejmě samo o sobě nestačí.


Co tedy ještě?
V podstatě se vše odvíjí od základních služeb, které by měl hotel mít. A to
je kvalitní jídlo, příjemná restaurace, hezké ubytování a další prostory k různorodému využití. Hotel má obrovskou výhodu, že v podstatě v každém podlaží máme nějakou místnost, kterou můžeme využít jako konferenční prostory.


Kolik míst tedy můžete pro tyto účely nabídnout?
V prvním patře je konferenční místnost až pro 20 osob, v přízemí restaurace až pro 100 osob. Svatby tady děláme až pro 118 osob. V suterénu je vinárna, kde jsou prostory až pro 40 školících se osob, což je obrovská devíza. Když to přeženu, tak tady můžete mít představenstvo jedné firmy v prvním patře,
sál v přízemí může zároveň využít velká firma pro své setkání se 100 zaměstnanci a dole ve vinárně se může ve stejném termínu školit
další skupina až 40 osob.


Ale pojďme k odpočinku a relaxu. Co nabízíte řekněme manželskému páru důchodového věku?
Mimořádně oblíbené pobyty jsou takzvané „wellness výjezdy“. To je pobytový
balíček na tři dny a dvě noci, ve kterém je zahrnuta polopenze a pivní nebo vinná lázeň dle výběru. A samozřejmě, všichni naši klienti, mají v ceně tohoto pobytu také vstup do téměř všech dalších aktivit hotelu.


Modelový příklad číslo 2 - mladý pár.
Pobyty jsou u nás zaměřeny také na to, aby hosté využili naše lázeňské procedury, které jsou pro hosty velice příjemné. Kromě nich si u nás mladý pár může zaplavat, zajít si do finské nebo infra sauny, může využít i privátní saunu.


A pokud chtějí hosté vyloženě sportovat?
Mohou si u nás zahrát bowling, tenis, squash, ping pong, zaházet si šipky, máme sportoviště, fotbálek… Těch aktivit je spousta, pokud mají malé dítě, mohou využít také naši dětskou hernu.


A jezdí k vám hodně rodin s dětmi?
Ano, ale nejen to, stále častěji nás navštěvují i prarodiče s vnoučaty. Oblíbené jsou hlavně pobyty v chatkách, které jsou od hotelu na dohled. Chatek je osm a byly postaveny v roce 2011. Jsou moderní, vybavené
stylovým dřevěným nábytkem, ale zároveň moderně zařízené a lidé jsou
z nich nadšeni.


Jaká je kapacita chatek a hotelu?
V hotelu máme k dispozici pokoje s 58 postelemi a možností až 10 přistýlek.
V chatkách máme 41 postelí. Celková kapacita areálu hotelu je tedy 109 míst. 


V jakém ročním období byste návštěvu vašeho hotelu vyloženě doporučil?
Pokud bychom se podívali na statistiku obsazenosti, tak u nás jsou jednoznačně „top“ letní měsíce – to znamená: květen, červen, červenec, srpen, září. Samozřejmě, tak jako spousta hotelů, i my nabízíme v ostatních měsících výhodné balíčky s pobyty, které jsou za příznivější ceny a je o ně dost velký zájem.


Jak velký zájem mají hosté o vaše pivní a vinné lázně?
Historicky měníme už třetí kádě a pořád se posouváme v kvalitě dále. Dnes
máme opravdu velice kvalitní nové kádě s výčepním zařízením, což je velice efektní, klienty velmi oblíbené, když si mohou v rámci relaxace přímo v kádích načepovat pivo.


A vinné lázně?
Pokud si hosté objednají vinnou lázeň, tak mají přímo u kádí personálem nachystané vínko, které během koupele lehce popíjejí a umocňují tím opravdu příjemný zážitek. Kádě využíváme i na další typy lázní, které nabízíme na našich webových stránkách. V současné době zařazujeme
do portfolia této nabídky také vodíkovou lázeň, což je novinka, kterou nabídneme v našem hotelu jako první v České republice.

 

VODÍKOVÉ LÁZNĚ