Kdo je Prof. Guy Van Elsacker DrSc.


Profesor Guy Van Elsacker DrSc. působí ve výzkumu vice než 50 let. Jeho odborným zaměřením se stala komunikace lidských buněk (Crosstalk of Cells).
V období posledních čtyř let se intenzivně zaměřil na významnou oblast blahodárného působení molekulárního vodíku. Jako jeden z předních expertů odborné rady Evropského institutu pro terapii molekulárním vodíkem (www.EIMHT.com) se zaměřuje na podporu a pomoc ostatním odborníkům.

 

Profesní životopis:

Prof Guy Van Elsacker DrSc – výzkum EpiGenetiky & Nutraceutika
Expert na cukrovku a rakovinové kmenové buňky
Praha, Česká Republika

Zůčastnil se: Vědecké Obchodní Mise 2014, EUCAM – The S C I B U R D I, Project, V.I.O.W.

VZDĚLÁNÍ

Dr.Sc., Biochemie – Lékařská mikrobiologie
1960 – 1967 Vzdělání rozšířené studiemi na Weizmann Institute (Izrael), Vlámský institut pro orthomolekulární
Věda (VIOW – Belgie) Otevřená univerzita (Belgie – Nizozemí)

Aktivity: výzkumný assistent v různých organizací při výzkumných projektech v oblasti onkogenu. (zablokování výživy rakovinných buněk Dichloracetátem) a některé speciální sloučeniny založené na genetickém výzkumu (EPIGENETICS)

Září 2006 – současnost – Praha – Nezávislý výzkum
Únor 2016 – současnost – St. Petersburg – Florida – Výzkum inhibice nádorových kmenových buněk po léčbě.
Zablokování opětovného propuknutí rakoviny

Podniká cesty do vlastní kliniky i do dalších klinik po světě, aby dohlédl na použití vyššího standardu při zacházení s pacienty, aniž by to zvedlo cenu za lékařskou péči, ajko se to stává např v USA.

Předseda S T M – 2016
Vědecká obchodní mise ve Spojeném království v oblasti translační medicíny založená na poznatcích z oblasti nanotechnologií a patentů ve spolupráci s přispěvateli  MEDTEC a Food Ingredients Europe (FIE)

ZAKLADATEL – Majitel ELSACKERovy organizace
Září 2016 – současnost, Praha

VĚDECKÝ VÝZKUM
Oddělení specializující se na experimentální onkologii – použití blokujících látek proti rakovinovým kmenovým buňkám a opětovné užívání rakoviny po chemoterapii nebo radiaci.

Poskytování vědecky srozumitelných informací pacientům o různých onemocněních. Zahájení fór a webinarů pro informování pacientů v českém jazyce ve spolupráci s dalšími vědci a lékaři.

TEAM Lídr WORLD COMMUNITY GRID – Univerzita Life Science Praha
Červenec 2008 – současnost – Univerzita životního prostředí Praha

Přinesli jsme nový přístup k celulárnímu zdraví založenému na Nutrigenomics (Nutrigenetics) a vztahujícím se k bývalým pacientům s rakovinou.

HLAVNÍM CÍLEM JE SVOBODNĚ VZDĚLÁVAT LIDI O DOPLŇKOVÝCH ŘEŠENÍCH ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMŮ, KTERÉ JSOU VŽDY ZNÁMY SOUČASNÝM ODBORNÍKŮM A LÉKAŘŮM A ZNALOSTNÍ SPECIALITOU ODBORNÝCH VĚDECKÝCH VÝZKUMNÝCH PRACOVNÍKŮ A CERTIFIKOVANÝCH VÝŽIVÁŘŮ.

Jazyková znalost:
Angličtina – Němčina – Francouzština – Holandština – Španělština

Guy je vědecký pracovník biomedicínské vědy již více než půl století. Jeho doktorát byl významný výzkum interakcí mezi řetězci omega mastných kyselin ve vztahu k psoriázě. Jeho specializací je konstituce buněčných membrán a vzájemná komunikace mezi buňkami. Od roku 2001 je jeho výzkumný zájem zaměřen na oblast onkogenu a je příznivcem holistického přístupu (klasická léčba + dieta + nové techniky z oblasti genetiky a výzkumu kmenových buněk). Jako absolutní nezávislý výzkumník pracuje Guy těsně spolu s různými vysoce klasifikovanými výzkumnými středisky po celém světě, z nichž většina je v České republice a na Floridě (USA).

Ve skutečnosti inicioval hnutí Elsacker.org s cílem přinést více informací pacientům s různým onemocněním. Cílem je poskytnout jim další nástroje, které jim umožní částečně zvládnout vlastní onemocnění. Guy se domnívá, že skuteční lékaři jsou v situaci, která jim již neumožňuje pokrýt úplný přístup k nemoci kvůli nedostatku času. Čas pro jejich pacienty a v neposlední řadě čas na sledování vývoje v nově vznikajících oborech jako je lékařská výživa a genetika. Guy se pokusí uzavřít tento informační nedostatek k průměrnému pacientovi iniciovanými schůzkami, kde mohou být tyto informace předány různými odborníky a vědci v oblasti zdravotní péče.

PUBLIKACE
Expert MICROBIOME – Thompson – Reuters ID: K-196 -2012
MICROBIOME je název pro přibližně 1,5 až 2 kg bakteriálních kvasinek a hub, které se nacházejí ve vašich střevech. Mají větší podíl na tom, zda onemocníte diabetes a rakovina, než vaše genetická predispozice. Některé „spínací“ organismy – jako například Candida Albicans – mohou mít obrovský vliv na to, jestli zůstanete zdraví nebo se stanete pacientem. Candida Albicans má kvasinkovou a houbovou formu související s kyselým / alkalickým stavem z vašeho Microbiomu. Současné studie se zaměřují na Candida albicans s ohledem na vznik cukrovky typu 2 a rakoviny. Osobně se domnívám, že je společně s kyselou-alkalickou rovnováhou jedním z hlavních faktorů buněčného zdraví a dysfunkce, a to nebereme v potaz nadměrný růst bakterií v tenkém střevě (SIBO) ve vztahu k virovým infekcím.